Kategorie: Trenéři

Petr a Gabriela Nečasovi

Z Argentiny nejen hovězí, ale i argentinské tango!

Brněnští guru argentinského tanga zajíždějí k nám jako misionáři argentinského tanga.

Dříve soutěžní tanec, nyní světová špička „tance trochu jinak“.

Jejich argentinské tango je víc meditace v páru než tělocvik. Pokud se začínající tanečníci argentinského tanga neuškrtí a nevyloupou si oči, mají naději, že splynutím v druhé fázi vytvoří lepší pár. Lepší po všech stránkách. Některé lekce jsou zaměřeny jen a jen na vnímání se v páru navzájem, na důsledné vedení (vedení, žádné sestavy) …a na prožitek tance.

Jejich workshopy v Brně jsou velkým zážitkem a Letní škola argentinského tanga je bezchybným začátkem prázdnin, kam ze Šumperka již tradičně dojíždějí některé páry.

Manželé Nečasovi si rádi pro argentické tango-večery volí neobvyklá prostředí (brněnské muzeum o muzejní noci, parník, plovárna…)

Vše tohle končí, pokud začnou tančit předváděcí tango-show. Meditační kroky se mění v cval, cval v let, jóga v akrobacii a Gabriela místy opouští povrch parketu a divák očekává, že užuž musí spadnout…a nespadne. V jejich tanci je nejen exhibice akrobatických kousků, ale i napětí, drama, divadlo, děj. 

Chcete li se u nich argentinské tango učit, zjistíte, že oba jsou výborní učitelé, Petr je šoumen od nátury a Gabi mistryně metodiky. A nejlepší tanečnice, se kterou jsem tančil.

Gabi: Já jsem potvora! Já se nehnu, pokud mě pořádně nepovedeš!

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.